PRO INZERENTY

Konec hudebního klubu Soul oznámilo „parte“ na FB

19/03/2019

Jaroslav Šnajdr

V Jihlavě po devíti letech končí Soul, jediný hudební klub s živou produkcí. Provozovatelé to oznámili na facebookovém profilu klubu, kde zveřejnili ve formě „parte“ stručnou zprávu s rozloučením. Klub fungoval od roku 2011 v přízemí Dělnického domu.

Podle společného prohlášení provozovatelů klubu „soulařů“ Andrey Práškové a Tomáše Procházky se rozhodli provoz klubu na konci dubna ukončit hlavně z osobních důvodů.

„Důvodů je více, ale asi ten největší je, že se nám za ty roky změnily životy a skloubit osobní život a fungování klubu je teď čím dál složitější než před devíti lety. Proto nám to prosím nemějte za zlé a doražte si s námi užít poslední party a koncerty, které nás čekají do konce dubna. Zároveň slibujeme, že bude závěrečná party,“ uvedli v prohlášení pod  společným selfie s logem Soulu a křížkem u letopočtu 2019 provozovatelé.

Oznámení okomentovala řada příznivců a návštěvníků klubu, z nichž většinou převažovaly zklamané a děkovné. „Takže jsme kromě malé scény dko bez klubu s živou produkcí… I když dramaturgie nebyla úplně můj šálek, viděl jsem u vás pěkných pár koncertů, díky za ně a hodně štěstí,“  píše v jednom z mnoha obdobných komentářů Jakub Koumer.

Provozovatelé Soulu, kteří za dob existence klubu uspořádali několik set živých produkcí,  ale naznačili, že se z Jihlavy živé hraní se zánikem klubu nevytratí. „Taky vám můžeme prozradit, že kultura v Jihlavě nezanikne a že se něco chystá,“ uvádějí bez dalšího upřesnění v příspěvku. To naznačuje ve svém komentáři i člen jihlavské kapely Pio Squad Martin Hrdlička, podle kterého nový podnik chystá kapela společně s dalšími příznivci.

I když Soul oficiálně v dubnu ukončí činnost, o nasmlouvaný koncert Báry Polákové plánovaný na 1. listopadu fanoušci, kteří si už zakoupili vstupenky v předprodeji, podle organizátorů nepřijdou a uskuteční se podle plánu.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc