PRO INZERENTY

Nerezové kóje a mříže. Nová záchytka čeká na první „klienty“

27/03/2019

Jaroslav Šnajdr

 „Opilci“ z Vysočiny mají nové zázemí. Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě byla minulý čtvrtek zkolaudovaná a od začátku dubna zahájí ostrý provoz v nových prostorách za 18 milionů korun.

Nová budova protialkoholní záchytné stanice stojí v areálu jihlavské nemocnice u vjezdu z ulice U Cvičiště. Stavba začala na podzim loňského roku. Nejedná se o klasickou stavbu, ale o modulární systém. Nová stanice nahradila stávající, která nevyhovovala zejména požadavkům nové legislativy na velikost plochy jednotlivých kójí pro pacienty, dispozičního uspořádání a požadavků na hygienické a přístrojové vybavení. „Stavba samotná s sebou nese daleko více vylepšení, než naplnění požadavků legislativy. Přináší vylepšení sociálního zázemí jako jsou sprchy, toalety nebo šatny, a to jak pro klienty, tak pro obslužný personál,“ upozornil provozně-technický náměstek jihlavské nemocnice Alexander Filip.

 

Pro zlepšení mikroklimatu byl instalován systém rekuperace vzduchu kojí, kdy je z prostoru odsáván vzduch přes rekuperační jednotku, je předehříván vzduch čistý, a cestou chodeb je přiváděn zpět do kójí. O tepelnou pohodu se stará podlahové vytápění. Ochranu obsluhy před možným útokem zvenčí zajišťují bezpečnostní okna ještě posílená o bezpečnostní fólii. Na bezpečnost klientů v nerezových kójích opatřených mřížemi bude dohlížet nový kamerový systém. V předchozím zázemí bylo devět míst, v novém je jich 11 v devíti pokojích, z nichž dva jsou dvoulůžkové. Výstavba stála 18 milionů korun.

Jedna noc přijde na 4000 korun, což je po Plzni, nejvíc ze všech 18 záchytek v ČR.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc