PRO INZERENTY

James Bond přijel na zámek do Příseky

01/04/2019

Jaroslav Šnajdr

Známá filmová postava James Bond parkuje od 1. dubna své vozy na zámku v Přísece u Jihlavy. Nevěříte? Skutečně nejde o apríl.

Všechna auta, která si v celkem zatím 24 natočených bondovkách zahrála, jsou k vidění v tamním Muzeu autíček v prostorách zámku, a to v podobě modelů.
Na unikátní výstavu 184 kusů aut zapůjčili pražští sběratelé Karel Kot a od Eduard Masařík, nadšenci z Prahy, jejichž soukromá sbírka je nejucelenější v Česku.
Kromě modelů v krabičkách čeká návštěvníky výstavy, ale také jeden Bondův vůz ve skutečné velikosti – originálního automobil Lotus Esprit Turbo z filmu Jen pro tvé oči (For your eyes only).
„Snažil jsem se nalézt ucelenou sbírku a když se mi naskytla tato příležitost, tak jsem jí rád využil. Bondovky a samozřejmě auta z nich mám moc rád a líbí se mi,“ řekl k výstavě ředitel Muzea autíček Robert Švec.
Auta jsou na výstavě rozdělena podle jednotlivých natočených filmů a zajímavosti s nimi spojené se mohou návštěvníci dočít v popiskách ve vitrínách. „Asi nejznámější je spojení Bonda se značkou Aston Martin a modelem DB 5 s katapultovacím sedadlem. Který z vystavených modelů je ale nejvzácnější, se říct nedá. Každé z aut, které si ve filmech zahrála, je něčím zajímavé a originální,“ dodává Robert Švec.

 

Kromě časově omezené „bondovské“ výstavy, muzeum nabízí unikátní sbírku 10 tisíc exponátů hraček, zejména modelů autíček vyrobených v letech 1910 – 1991. Mezi exponáty jsou unikátní prototypy nebo jen jeden jediný vyrobený kus na světě. Nejcennějším modelem je plechový nákladní vůz značky STELLA, který nikde jinde neuvidíte. Muzeum je otevřeno denně včetně svátků, ve všední dny od 10 a o víkendech od 9 do 18 hodin.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc