PRO INZERENTY

Parkoviště dostaví jiná firma. PSJ dostala kvůli dluhům výpověď

16/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Město Jihlava se rozhodlo vypovědět smlouvu se stavební firmou PSJ na vybudování parkoviště pro 110 aut a úpravy přilehlé křižovatky v Žižkově ulici.

 

PSJ je v insolvenčním řízení. Práce na této stavbě v celkové hodnotě 31 milionů korun podle náměstka jihlavské primátorky Petra Laštovičky (ODS) stojí od minulého měsíce. Město chce na zakázku vybrat jiného zhotovitele tak, aby práce mohly pokračovat příští rok na jaře.

Čerpání dotace, již má město na projekt slíbenou, by nemělo být ohroženo. Přispívá k tomu i postoj firmy PSJ, která chce situaci také vyřešit a předat staveniště, řekl Laštovička. Město zatím firmě zaplatilo práce za necelé dva miliony korun. Ostatní platby město stoplo. Firma PSJ by podle radnice měla nést i náklady spojené s nedodržením smlouvy a přerušením prací.

PSJ pracovala i pro Kraj Vysočina, a to na dvou zakázkách v nemocnicích Havlíčkův Brod a Jihlava. Tyto závazky převzaly stavební podniky, které se na těchto stavbách s PSJ podílely.

PSJ má také podíly ve fotbalovém klubu FC Vysočina a Teniscentrum, v nichž je akcionářem i město. Náměstek primátorky Jaromír Kalina uvedl, že pro řešení těchto záležitostí zatím město nemá partnera.

Soud zahájil insolvenční řízení u PSJ, a.s., minulý týden. Společnost je v úpadku a eviduje 1464 věřitelů se závazky 1,588 miliardy korun. O úpadku společnosti a stanovení insolvenčního správce soud zatím nerozhodl.

Autor: ČTK
Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc