PRO INZERENTY

Vánoce v Jihlavě začnou tradičně první adventní neděli, přibudou stánky s občerstvením

20/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Vánoční program pořádaný městem začne tradičně na první adventní neděli 2. prosince, kdy se na Masarykově náměstí rozsvítí vánoční strom. Ten přivezou pracovníci správy městských lesů z Horního Kosova a vztyčí ho 27. listopadu. Město přijdou letošní Vánoce na podobnou částku jako loni, tedy na asi 1,6 milionu korun.

Asi půl milionu se městu vrátí zpět na příjmech z trhů a ze vstupného.

Vánoční strom, smrk ztepilý, bude letos nižší než loni, a to necelých 10 metrů. Majitelé požádali město o jeho pokácení kvůli stínění. Město uvažovalo ještě o dalších dvou stromech – jeden je na sídlišti Březinky, kde z jeho kácení kvůli nesouhlasu majitele sešlo, a druhý na ulici Polní, kam se ale nakonec nebylo možné dostat s technikou.

Vánoční ozdoby budou stejné jako loni  – chybět nebudou světelné rampouchy, řetězy a stříbrno červené ozdobné koule. Objeví se i tradiční zvonička.

Slavnostní rozsvícení stromu a vánoční výzdoby města letos doprovodí koncert zpěvačky Ewy Farne a tradiční jarmark, na kterém budou dvě desítky stánků nabízet teplé nápoje a občerstvení.

Na novém místě budou letos stát vánoční stromky, které každoročně zdobí děti z mateřských škol, a to pod lípami okolo morového sloupu.

Novinkou je také to, že město schválilo nový tržní řád a pro období od 23. prosince do 6. ledna bude v horní části Masarykova náměstí vyhrazeno 10 stánkových prodejních míst. Ty budou mít možnost využít například prodejci svařeného vína a dalšího občerstvení.

 

Vánoční jarmark

 

Přibližně dvě desítky dřevěných stánků se objeví na Masarykově náměstí od 14. do 22. prosince. Tradiční jarmark nabídne vánoční zboží, občerstvení i slámový betlém.

V rámci vánočního jarmarku bude také každý pátek připraven kulturní program na Masarykově náměstí. „Bude se točit kolotoč, vyprávět pohádky, návštěvníci si budou moci pohladit živá zvířata nebo se podívat, jak sochaři vytvářejí umělecká díla z ledu,“ přiblížila Alena Zápotočná.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc