PRO INZERENTY

Zima nikde. Ale na Šacberku už se lyžuje

10/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Jedinou sjezdovkou nejen na Jihlavsku, ale v celém kraji, kde už se lyžuje, je Šacberk u Jihlavy. Sjezdovka zahájila lyžařskou sezónu oficiálně minulou sobotu poté, co se provozovateli podařilo uměle zasněžit a na kopci leží asi 40 centimetrů technického sněhu.

 

„Už jsem se nemohla dočkat. Poslední dny jsem každý den sledovala jejich webovou stránku a počasí. Minulý víkend jsme se ke sjezdovce byli s rodinou jen projít, ale teď o víkendu už jsme si přišli poprvé zalyžovat. bylo to moc fajn, “ říká vášnivá lyžařka Jitka Semotánová z Jihlavy.  Sjezdovka se poprvé rozjela v sobotu ráno.

„Mrazy, které letos přišly sice dlouho, ale přišly a rovnou celkem pěkný. Za tu dobu se nám povedlo nasněžit spoustu, spoustu a musím říct suchého, příjemného sněhu,“ pochvaluje si provozovatel areálu Pavel Havlíček. Návštěvnost v prvních dnech zatím není vysoká, což ale připisuje tomu, že počasí zatím jako zimní příliš nevypadá.

Vzhledem k ideální severní poloze svahu ale pořadatelé o zájem návštěvníků strach nemají, a to ani přesto, že jízdné se znatelně zdražilo. Loni se na kopci u Jihlavy lyžovalo až do dubna. „Ať jsou to pohonné hmoty, ať jsou to energie, ať jsou to platy, ať jsou to prostě všechny vstupy, které jdou nahoru, tak i nás to letos přimělo k tomu, že jsme kolem 12 procent museli zdražit,“ konstatoval Havlíček. Svah je v provozu  12 hodin denně – od 9 do 21 :00. O víkendech už od osmi.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc