PRO INZERENTY

Areál Modety se otevře veřejnosti. Alespoň částečně

16/04/2019

Jaroslav Šnajdr

Zastupitelé Jihlavy dnes schválili dočasné využití volných prostor v areálu bývalé Modety. Měly by se tam konat kulturní a spolkové aktivity především pro rodiny s dětmi.

 Část venkovního prostoru má již od města vypůjčena Zoologická zahrada Jihlava. Vnitřní prostory budou využity pro kulturní, sportovní a spolkové aktivity, během léta pak ožijí nabídkou aktivit pro návštěvníky města, především rodin s dětmi. Magistrát plánuje oživit a zpřístupnit veřejnosti nevyužité prostory do jara 2020, jedná se o zhruba 1500 metrů čtverečních prostoru.

„Volné místo v Modetě bychom chtěli začít využívat co nejdříve, abychom prakticky ověřili potenciál prostoru a upřesnili si pro jaké aktivity ho v budoucnu upravit,“ uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Na začátku letošního roku byla část areálu vypůjčena Zoologické zahradě Jihlava. „ZOO se potýká s nedostatkem zelených ploch, které mohou sloužit jako zdroj krmiva pro zvířata a samozřejmě i s nedostatkem skladovacích prostor,“ uvedl ředitel jihlavské zoologické zahrady Jan Vašák.

Jihlava vlastní areál společnosti Modeta Style od konce roku 2016, kdy jej od společnosti odkoupila za 29 milionů korun.  Nájemce bude postupně prostory opouštět přibližně ještě dva až čtyři roky. V nejbližší době jihlavský magistrát vyhlásí poptávkové řízení na zpracovatele projektové dokumentace dočasných úprav, které bude stát 300 tisíc korun. Předpokládaná cena průzkumu potřebných pro její zpracování je sto tisíc korun.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc