PRO INZERENTY

Bazén Rošického se kvůli nečekané závadě proměnil v deštný prales

30/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Bazén Evžena Rošického, který před pár měsíci prošel kontrolou a pravidelnou údržbou, musel jeho provozovatel kvůli závažné závadě ventilace okamžitě uzavřít. Dotkne se to nejen veřejnosti, ale ohroženy jsou i plánované plavecké závody. Jak dlouho bude bazén mimo provoz se totiž zatím neví.

„Za posledních 23 let se závada tohoto charakteru nestala a odstávka bazénu během sezóny se nemusela řešit. Nadále ohříváme sice vodu v bazéně, ale díky tomu, že vzduchotechnika nefunguje, tak neodvádí páru a stoupá vlhkost v bazénové hale. Momentálně je tam teplota vzduchu kolem 25 stupňů a 85% vlhkost, takže takové dešťové pralesy,“ popsal redakci Jihlavského expressu aktuální stav mluvčí provozovatele bazénu Martin Málek.

 

Bazén E. Rošického v Jihlavě.

 

Pracovníci Služeb města Jihlavy včera demontovali vysokofrekvenční měniče řízení, které mají na starost chod elektromotoru ventilátoru.  „Následně jsme je odvezli do specializované firmy v Českých Budějovic. Zde by mělo dojít k jejich vyměnění za nové. Je tady však ještě jeden nemalý problém, že se tam musí přehrát software z těch stávajících. Oprava a následná náhrada měničů by měla proběhnout v rámci reklamace. Doufáme, že to bude co nejdříve,“ doplnil Martin Málek.

Kvůli nečekané odstávce musela být zrušena výuka plavání pro děti ze ZŠ, tréninky plaveckého oddílu, komerční  pronájmy bazénu a samozřejmě plavání pro veřejnost. „Zítra se tam mají konat celorepublikové plavecké závody veteránů, 19. ročník „Memoriálu Oldřicha Háje“, takže to by byl velký problém, kdyby se to muselo zrušit,“ dodal mluvčí.

Problém se vzduchotechnikou se ještě v pátek večer podařilo nakonec vyřešit a závody se tak mohly konat podle plánu.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc