PRO INZERENTY

Lidé z lokality Na Člunku si stěžují městu: Neberete nás jako rovnocenné obyvatele

18/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Spor o údržbu komunikací na jihlavském sídlišti Na Člunku, kde žije přes 200 lidí, se rozhořel mezi jeho obyvateli a městem. Místní si stěžují na to, že jim město neprovádí zimní údržbu, přestože mají trvalé bydliště v Jihlavě a odvádějí veškeré poplatky. Podle radnice ale pochybil developer.

„Městu platíme, odvádíme daně, v rámci rozpočtového určení daní za nás trvale hlášené dostává taky. My za to očekáváme základní servis, na který máme nárok. Komu patří nebo nepatří pozemky pod komunikacemi není náš problém. Na to město zatím neslyší. Deset let,“ vysvětluje jeden z autorů stížnosti, pod níž se podepsaly desítky lidí, Jiří Zejda. Město by se podle něj ke stížnosti mělo vyjádřit v nejbližších dnech.

Čtvrť Na Člunku je zkolaudována už 10 let, ale komunikace pod město převedeny nebyly a vlastní je soukromá společnost. Ta podle města může za současný stav. „Co se týká zimní údržby, tak soukromý vlastník té komunikace dříve službám města platil za zimní údržbu komunikace. V současné době už tak ale nečiní a zimní údržbu tak zatím není možné poskytovat,“ odmítá vinu magistrátu jeho mluvčí Martin Kukla.

Podle zástupce vlastníka komunikace, developera Jaroslava Rygla jde ale o uměle vytvořený problém. „Deset let to fungovalo normálně. My jsme byli s městem v souladu. Město vyváží popelnice a sníh vždycky nejpozději do 48 hodin také uklidilo v souladu s plánem zimní údržby. Někteří lidé si ale myslí, že to musí být hned. Tím, že si začali stěžovat, se to otevřelo a otočí se to proti nim. Ať si to vyřeší ti, kteří ten problém vyvolali,“ reagoval na spor pro Jihlavský express Rygl.

Lokalita Na Člunku se měla stát součástí Jihlavy už před téměř 12 lety. Do dneška jí ale není. Podle mluvčího Jihlavy totiž účelové komunikace město tehdy odmítlo převzít kvůli řadě nedostatků a nedodělků.

Ty ale Rygl odmítá. „Nevím, o jaké nedostatky šlo. Vše je tam hotovo. Pro nás je to uzavřená záležitost. Komunikaci město jako účelovou zkolaudovalo,“ dodal Rygl.

 

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc