PRO INZERENTY

Běžkařské trasy u Jihlavy jsou upraveny. Podmínky jsou ideální

11/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Díky vydatné sněhové nadílce jsou na Jihlavsku ideální podmínky na běžkování. Příznivci běžek mohou vyrazit na několik upravených okruhů v okolí města.

Spolek Lyžařské Jihlavsko se ve středu znovu pustil do úpravy okruhu Vysoká. S problémy kvůli neustálému zapadávání v čerstvém sněhu se jim po několika hodinách podařilo dvakrát projet pětikilometrový okruh, na který okamžitě vyrazili první běžkaři.

„I když to bylo upravené jen na hrubo, bylo to moc příjemné svezení v krásných zimních podmínkách, prostě jako v pohádce,“ popsal své pocity běžkařský nadšenec Michal Hecht z Jihlavy.

O den později už se okruh podařilo upravit pro oba styly a projet stopou na klasiku trasu směrem na Jihlavu. „Následně jsme vyrazili jednostopou směrem ke křižovatce a dále k Okrouhlíku. Tento malý okruh není ideální, podkladem je místy hluboká oranice. Pokračovali jsme směrem od křižovatky až ke garážím na Telečské. Až k tunelu pod obchvatem na Znojmo je stopa pro klasiku velmi kvalitní,“ uvádí server Lyžařské Jihlavsko. Díky nočnímu sněžení na pátek se zlepšila i stopa za tunelem, kde je podkladovou vrstvou také hluboká oranice. S další úpravou a rozšiřováním bude technika pokračovat nejpozději v sobotu ráno.

Od čtvrtka odpoledne je upraven také okruh v Novém Hojkově k Větrovu a pod Pešlovcem na bruslení.

Server dále upozorňuje, že ve vyšších polohách v okolí Jihlavy panují ideální podmínky pro backcountry lyžování.

Aktuální informace najdou zájemci na fb profilu sdružení Lyžařské Jihlavsko.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc