PRO INZERENTY

Brněnský most se otevřel o několik hodin dříve. Opravy ale ještě neskončily

01/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Dopravě v Jihlavě se od středy večer ulevilo. Po sedmiměsíční rekonstrukci byl s několikahodinovým předstihem oproti plánu otevřen Brněnský most.

Most, přes nějž denně projede až 18 tisíc vozidel, se otevřel po sedmiměsíční uzavírce. Během ní prošel rekonstrukcí za téměř 60 milionů korun. Jak již Jihlavský express informoval, některé změny, které kvůli uzavírce v dopravě nastaly, zůstanou zachovány natrvalo, protože se osvědčily.

„Most prošel sanací všech nosných pilířů, byly vyřešeny závady související s odvodněním, vyčištěny duté části předpjatých nosníků, zkontrolována a ošetřena předpínací lana, nadbetonována mostní deska a proveden nový povrch vozovky,“ popsala stěžejní opravy mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

V rámci opravy vznikl také nový BUS pruh pro městkou hromadnou opravu, nové chodníky, zábradlí, které během dneška ještě dostalo finální nátěr a nové osvětlení. Nové je také trolejové vedení.

Stavební práce ale otevřením mostu ještě zcela neskončily. Opravy budou pokračovat ještě několik týdnů ve spodní části mostu. Obejdou se ale již bez omezení jeho provozu.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc