PRO INZERENTY

Co se loni našlo v Jihlavě? Invalidní vozík nebo desetitisíce korun

14/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Částka přesahující 50 tisíc korun, plynová lahev, nebo dokonce invalidní vozík. Takové jsou věci, které se během loňska shromáždily ve skladu ztrát a nálezů na jihlavské radnici. Bylo jich celkem 245.

Během minulého roku se do skladu ztrát a nálezů na jihlavské radnici dostalo 245 nových věcí. Kromě už výše zmíněných věcí jsou tu uloženy také odevzdané klíče, například od bytů nebo dálková ovládání od automobilů. Skoro stovka věcí – přesně 93, loni však svého majitele naopak našla.

„Vedle pracoviště evidence obyvatel máme sklad, ve kterém se nalezené a ztracené věci s hodnotou uchovávají po dobu tří let. Poté se sejde komise, která věci zhodnotí. Část se předá k ekologické likvidaci – například elektronická zařízení, a část se fyzicky znehodnotí – například klíče. Zlaté šperky se nechají ohodnotit a prodají se do výkupu zlata,“ uvedla Kateřina Škarková ze správního oddělení magistrátu města.

Některé věci však najdou majitele nové, a to třeba až v daleké Africe. Jízdní kola, která po uplynutí tříleté lhůty propadnou městu, jsou odevzdána do sbírky iniciované Zdravým městem Jihlava s názvem Kola pro Afriku. Svůj užitek našly i mobilní telefony, které byly darovány do sbírky na záchranu africké přírody pořádané jihlavskou zoologickou zahradou Mobily pro gorily.

Informace o ztrátách a nálezech jsou podle zákona zveřejněny na úřední desce magistrátu. Více informací najdete také na webu města Jihlavy.

 

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc