PRO INZERENTY

FC Vysočina Jihlava si připomněla 70. výročí založení klubu

10/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Jihlavský fotbalový klub si v pátek 7. září připomněl 70 let od svého vzniku. Tehdy nesl název Spartak Jihlava. Oslav se zúčastnila také jedna ze zakládajících postav historie klubu a dlouholetý funkcionář Spartaku Jihlava Bohuslav Kopecký, kterému současné vedení popřálo k 90. narozeninám.

Vrchol oslavy 70. výročí založení klubu obstaralo utkání veteránských výběrů FC Vysočina a Sparty Praha. Oba celky se sešly v parádních sestavách, předvedly množství krásných akcí a zaslouženě se rozešly smírně 4:4. Za Jihlavu postupně skórovali Tomáš Kaplan, Michal Kadlec, Lukáš Staněk a Michal Veselý, za Pražany se dvakrát trefili Luděk Stracený a Václav Koloušek.

Za domácí legendy ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Jirka Malínek a Ondřej Šourek, přesto měli trenéři Marko a Vrzáček z čeho vybírat. Na straně letenského klubu bylo k dispozici výrazně méně hráčů, tudíž Sparta uvítala výpomoc Michala Šmardy, asistenta trenéra FC Vysočina, jenž v rudém dresu strávil necelé dva ligové ročníky. Mezi hráči Sparty nechyběly dřívější jihlavské opory Václav Koloušek a Jaromír Blažek. Duel byl hrán na 2 x 35 minut.

Kromě hlavního bodu programu – duelu staré gardy, se na trávníku odehrálo také netradiční utkání jihlavského A týmu proti jihlavským mladším žákům. Duel si užívali i ligoví fotbalisté a to i přesto, že museli překousnout porážku od mladších žáků.

Už v průběhu utkání se pod pergolou rozběhla autogramiáda. Té se nejprve účastnila menší skupina zkušených hráčů – Lukáš Vaculík, Lukáš Zoubele, Jan Javůrek a Petr Tlustý. Ty po skončení duelu vystřídali všichni aktéři „Zápasu snů“. Nejen plakáty a své hráčské kartičky podepisovali až do výkopu bitvy starých gard.

Po skončení utkání „áčka“ vs. mladší žáci se na hrací ploše stadiónu zároveň uskutečnil menší nábor chlapců ročníků 2012 a 2013 do přípravek FC Vysočina. Každý účastník se dočkal příjemného sportovního protažení a na odměny v podobě klubového trička.

Na oslavy dorazilo zhruba 500 lidí.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc