PRO INZERENTY

HC Dukla: Cílem je návrat do extraligy

09/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Návrat mezi hokejovou elitu. To je hlavní cíl, s nímž hokejisté HC Dukla Jihlava vstupují do aktuálního ročníku druhé nejvyšší domácí soutěže Chance ligy.

„Cíl do sezony je jednoduchý – chceme se vrátit zpět a děláme pro to všechno. Ať už na úrovni hráčů nebo realizačního týmu,“ uvedl Ščerban. Ten bude muset vystačit s nižším rozpočtem. „Rozpočet má dva aspekty. První je ten, který dáváme dohromady my a můžeme ho nějakým způsobem ovlivnit. To zůstává zhruba na stejné úrovni. Druhý aspekt neovlivníme, jedná se především peníze za reklamní práva a televizní přenosy, které jsou samozřejmě nižší než v extralize. Jsou to finance, o které se to krátí, ale s tím jsme si už poradili. Rozpočet je stabilizovaný, vychází samozřejmě z predikce návštěvnosti, počtu prodeje permanentek,“ uvedl Ščerban.

Jednatel Dukly se zmínil také o změnách v kádru.„Šli jsme na to opačně. Prvně jsme si chtěli udržet hráče, o které jsme měli zájem, aby tu zůstali. To se povedlo s dvěma výjimkami. První byl Richard Diviš, který se rozhodl jinak a Petr Šidlík. Jinak se tým podařilo udržet tak, jak jsme plánovali,“ sděluje  Ščerban. „Někteří hráči dostali nabídku z extraligy, muselo se tedy s nimi jednat, čekat na jejich rozhodnutí… Povedlo se nám ale přivést hráče, které jsme si vytipovali a chtěli. Na prvních dvou místech mohu jmenovat Vlastimila Dostálka a Matěje Pekra, po těchto hráčích jsme šli a povedlo se nám to. Podařilo se nám přivést i Petra Štindla, což je zajímavý příchod. Tým je v tuto chvíli doplněný.“

Je soupiska sestavena podle přání trenéra Vlka, nebo mu ještě někdo schází? „Ten rozpočet není nafukovací a některé oslovené hráče jsme museli odmítnout, protože měli nesplnitelné podmínky. Tým je ale doplněn dobře. V předešlých letech byla výměna hráčů větší. Hokejisté, kteří přišli v přípravném období, budou přínosem,“ podotýká kouč Petr Vlk.

Velkou část jihlavské hokejové obce vyděsily červnové zprávy o zimním stadionu, který musel být dočasně uzavřen kvůli prasklinám na svárech střechy. „Realita byla taková, že na základě posudku statika se nedoporučuje zahájit provoz na stadionu. Nebylo známo, jak dlouho to bude trvat, proto jsme začali pracovat na krizovém plánu a trenéři dostali informace, že se opozdíme s přípravou. Nebylo to ale jednoduché, nemohli jsme čekat. Oslovil jsem kluby v okolí, ať už Havlíčkův Brod nebo Humpolec. Brod nám mohl poskytnout 2 hodiny ledu, Humpolec nám byl schopen zhruba do 15. srpna nabídnout plnou kapacitu ledu, než začne provoz stadionu. Jsem rád, že konečná zpráva byla taková, že to není tak vážné a šlo o dva týdny,“dodal jednatel klubu. Provoz je povolen, v současné době se pracuje na novém posudku. Současný platí do září 2019.

Do boje o postup, ale Dukla nevstoupila úspěšně. V úvodním kole totiž podlehla těsně Přerovu na jeho ledě 5:4.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc