PRO INZERENTY

Jihlavu povede primátorka. Poprvé v historii

27/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Po třech týdnech vyjednávání se v pátek večer dohodlo Fórum Jihlava s ODS, ŽiJ a KDU-ČSL na podobě nové koalice v Jihlavě. V čele krajského města stane poprvé v historii žena, lídryně Fóra Jihlava Karolína Koubová. Funkce by se měla ujmout po svém jmenování na ustavujícím zastupitelstvu města už tento pátek.

Nejspornější bod jednání, obsazení a počet členů Rady města Jihlavy, na kterém se jednání čtyřkoalice na několik dní zaseklo, byl vyřešen kompromisem.

V dalším období povede město pouze devítičlenná rada namísto původních 11 členů, jak navrhovala ODS.

Fórum Jihlava souhlasilo se stejným počtem radních jako má ODS, oba subjekty mají po třech členech, uskupení Žijeme Jihlavou dva a KDU-ČSL jednoho. Fórum Jihlava se navíc zřeklo místa náměstka primátora ve prospěch ODS. Koaliční smlouva bude podepsána ve středu 31. října v 10 hodin.

„V nadcházejících čtyřech letech nás čeká opravdu hodně práce, která musí vést k proměně Jihlavy v moderní a dynamické krajské město. Uděláme vše, aby cesta za lepší Jihlavou byla nezvratitelná a definitivní,“ uvedla budoucí primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Ustavující schůze nového zastupitelstva proběhne tento pátek 2. listopadu dopoledne.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc