PRO INZERENTY

Jihlava ušetří po dokončení úsporného veřejného osvětlení stovky tisíc

11/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Město Jihlava pokračuje v přechodu na úsporné a přitom účinné veřejné osvětlení.  A ušetří na něm bezmála 200 tisíc korun ročně. Město by po dokončení přechodu na LED osvětlení mělo ušetřit zhruba 100 MWh/rok, což je zhruba 170 tisíc korun. „Úspora nákladů na provoz všech veřejných osvětlení je celkem 186 tisíc korun za rok a roční úspora emisí CO2 se vyšplhá na víc jak 99 tun,“ uvedla Aneta Hrdličková z jihlavského magistrátu.
Magistrát se nyní zaměří na výměnu svítidel veřejného osvětlení v šesti ulicích. Nových LED diod se dočkají v ulicích Dvořákova, Hradební a Brněnská, Březinova a Na Kopci a v poslední etapě na ulici Romana Havelky.
Jihlavu v noci osvětluje přes sedm tisíc lamp veřejného osvětlení. Město však již od roku 2010 nahrazuje staré výbojky na lampách veřejného osvětlení moderními a úspornými LED diodami. Výměnu žlutých světel za bílé, úspornější, tentokrát město provede v šesti frekventovaných ulicích.

„Akce je rozdělena na tři části, v první se vymění 70 svítidel v ulicích Dvořákova, Hradební a Brněnská. V druhé části se město zaměří na ulice Březinova a Na Kopci, kde na výměnu čeká 33 svítidel. V poslední části akce město vymění 79 kusů svítidel na ulici Romana Havelky,“ přiblížil Zdeněk Dvořák z odboru rozvoje města jihlavského magistrátu.

Jihlava bude mít po výměně, která by měla proběhnout nejpozději do 20. listopadu, celkem 982 úsporných LED svítidel. Celý systém veřejného osvětlení by se měl obměnit v průběhu dalších 20 let.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc