PRO INZERENTY

Jihlava přesune kamery z D1 do města. Zpracovává pokuty za miliony.

25/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Radarový systém, který od června sledoval a pokutoval řidiče v opravovaném úseku D1 u Jihlavy, využije jihlavský magistrát v jiných lokalitách po městě. Známy budou už za pár dní.

Měření na D1 probíhalo od začátku června a bylo ukončeno v první polovině července, kdy byl opravovaný úsek hotov. Město pro zpracování agendy pokut přijalo další čtyři nové zaměstnance a do systému investovalo 1,6 milionu korun. Tato suma se mu ale na vybraných tisícikorunových pokutách, kterých bylo několik tisíc, bohatě vyplatí.

„Celkovou výši získaných finančních částek z pokut natím nelze určit, některé písemnosti ještě nebyly vlastníkům vozidel ani doručeny. Částku také nelze předpovídat, jelikož Magistrát města Jihlavy nemá vlastní předchozí zkušenost s úsekovým měřením podobném tomu, které probíhalo na D1,“ uvedla za město Aneta Hrdličková. Radnice už dříve uvedla, že budou úředníci zpracovávat pokuty asi do konce roku.

Hrubým odhadem by mělo město na pokutách získat více jak 10 milionů korun. Takto získané peníze budou podle příjmem rozpočtu a město Jihlava předpokládá, že budou vloženy zpět do komunikací a bezpečnosti silničního provozu.  Čtyři zaměstnance si město ponechá.  „I nadále pro ně práce bude, a to i s ohledem ke skutečnosti, že počty přestupků v dopravě, které magistrát řeší, narůstají,“ dodala Hrdličková.

Příští rok předpokládá ŘSD, že systém využije na úseku D1 Měřín – Velký Beranov. Do té doby bude systém využit na území města v lokalitách, které vytipuje rada města.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc