PRO INZERENTY

Básně a průvod. Jihlava si připomene 17. listopad

17/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Jihlava si ve státní svátek 17. listopadu několika akcemi připomene 29. výročí sametové revoluce.

V sobotu od 14 hodin se uskuteční Sametově revoluční setkání u Klíčů. Tento památník se nachází u řeky Jihlavy kousek od Vodního ráje.

„Zdravici přednese československý premiér Karel Kramář. Potom přijde na řadu Divadlo Voko se svým soubojem rýmů. Hrát i básnit budou Vojtěch Šoula a Jakub Kos. Následovat bude zamyšlení Františka Tichého,“ informoval Petr Palovčík ze Spolku pro navrácení sochy TGM do Jihlavy, který akci organizuje.

Na tuto vzpomínkovou akci naváže tradiční sametový průvod s lampiony, který vyrazí z Masarykova náměstí v 17 hodin na trasu dlouho asi 1,5 kilometru. Připravena bude také ohňová show v podání Novus Origo.

Den boje za svobodu a demokracii připomene i stejnojmenný koncert, který se uskuteční od 18 hodin v Domě kultury. Na programu bude Smetanova Česká píseň v podání Symfonického orchestru ZUŠ Jihlava. vystoupí také TUTTI – dechový orchestr ZUŠ Jihlava, Pěvecké sdružení Campanula Jihlava a JSPS Melodie.

Bohoslužba za děti do dlaně se v sobotu 17. listopadu, v den státního svátku, uskuteční v kapličce Ke cti Panny Marie v Antonínově Dole, místní části Jihlavy. Začátek je naplánovaný na půl třetí odpoledne. Akce je vzpomínkou na děti, které zemřely, a jejich rodiče.
Zdroj: https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/v-antoninove-dole-bude-bohosluzba-za-deti-do-dlane-20181116.html

Více informací o pořádaných akcích k 17. listopadu nejen v Jihlavě:

www.festivalsvobody.cz

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc