PRO INZERENTY

Jihlavská ZOO láká na Den zvířat

06/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Zoo Jihlava se dnes připojila k oslavě svátku zvířat pořádaného 6. října Unii českých a slovenských zoologických zahrad. V rámci sobotního Dne zvířat nabídne komentovaná krmení, křest babirusy, či netradiční fotokoutek se zvířecími převleky.

Jde o největší posezónní událost turisticky nejnavštěvovanějšího cíle v Kraji Vysočina, který loni navštívilo rekordních víc než 316 tisíc lidí.

Program začne od 11 hodin dopoledne komentovaným krmením zvířat, která běžně zoo při krmení nepředstavuje. Ukázky budou v půlhodinových časových rozmezích (Kasuár, Hrošík, Tygr, Gibon, Tapír). Úderem druhé hodiny odpolední začne křest babirusy sulaweské, která se v jihlavské zoo narodila 14. dubna 2018 matce Rose (ze Sant Louis) a otci Kendarimu (z antwerpské zoo).

Kmotrou samice babirusy bude Pavla Říhová. Vedoucí odboru ochrany přírody, lesa a CITES z České inspekce životního prostředí, která se aktivně podílela na přípravě výstavy Ukradená divočina. Ilegální obchod se zvířaty, a jejich částmi. Dozvědět se více můžou návštěvníci zahrady díky první komplexní kampani v zemi, poodkrývající přehlížená fakta o ilegálním obchodu se zvířaty.

Součástí programu Dne zvířat bude také soutěžní výstava fotografií ZOOBJEKTIV. Celé léto mohli  návštěvníci jihlavské zoo zasílat své „fotoúlovky“ australských zvířat, které zoo chová. Tradičně jsou ve fotosoutěži dvě kategorie – jednoho výherce vybrali lidé na facebooku jihlavské zoo, druhého pak vyberou návštěvníci Dne zvířat.

Chybět nebude ani výtvarná dílna pro děti “Suvenýry z cest”, která tématicky navazuje na výstavu Ukradená divočina. Děti si budou moci vyrobit pěkné suvenýry z materiálů, které nepochází ze zabitých zvířat.

O vyžití v jihlavské zoo se na Den zvířat také postará Domácí hospic Vysočina, který vedle prezentace své činnosti nabídne i měření fyziologických funkcí, workshop první pomoci v praxi (11, 13 a 15 hodin), zvířátkovou cestu a malování na obličej pro děti. Jako památku na netradiční zážitky si můžou návštěvníci odnést obrázek ze zoo fotokoutku, kde se zvěční v netradičním fotorámu přestrojeni za zvířata.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc