PRO INZERENTY

Jihlavské fotbalisty povede Radim Kučera, bývalý kouč Baníku

06/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Necelý měsíc po odchodu trenéra Martina Svědíka na Slovácko představila FC Vysočina nového kouče. Stal se jím čtyřiačtyřicetiletý Radim Kučera. Bývalý skvělý obránce s více než stovkou bundesligových startů dnes dohlížel na poslední trénink FC Vysočina před odchodem na zimní dovolenou. Tým se po přestávce sejde až 7. ledna.

„Jsem přesvědčen, že jsme vybrali trenéra, který je momentálně pro náš klub vhodnou volbou a velmi rychle se stane jeho součástí. I na podzim jsme všichni cítili, že přes dobré výsledky má mužstvo řadu rezerv a na novém trenérském týmu bude pokračovat v práci, kterou tu odváděl Martin se svým týmem pokračovat v práci na jejich odstranění. Velkým úkolem trenérů je práce s odchovanci naší akademie. Tak jak se podařilo po delší době začlenit do mužstva Filipa Vedrala, je třeba pokračovat i s dalšími hráči. Radim Kučera ukázal na svém angažmá ve Znojmě, že toto umí. U nás bude pracovat s mladými hráči, což je někdy náročnější, ale na druhou stranu to může být ve finále vděčnější práce co progresu, který jde s týmem udělat.“ okomentoval angažování nového kouče ředitel klubu Jan Staněk. Realizační tým bude dotvořen v následujících týdnech.

„V mém rozhodování hrály zásadní roli ambice klubu. Láká mne touha poprat se na jaře o postup do I. ligy, k čemuž FC Vysočina opravňuje současná 2. příčka v tabulce. Jsem samozřejmě rád, že mne jihlavský klub znovu oslovil poté, co nevyšly některé trenérské námluvy v nedávné minulosti. Většinu hráčů znám, některé samozřejmě více, jiné méně. Rozhodně jsem rád, že teď mám relativně velký prostor a klid, abych mančaft a jednotlivé hráče dostatečně poznal a pečlivě nachystal zimní přípravu,“ řekl v prvním rozhovoru v novém angažmá trenér Radim Kučera.

Radim Kučera (1974) je rodákem ze severomoravských Vigantic, kde získal fotbalové základy. Po vojně v Hranicích odešel do druholigového Frýdku-Místku, odkud jej do nejvyšší soutěže vytáhla v roce 1995 Opava. Po třech ročnících v opavském dresu přestoupil v roce 1998 do Olomouce, kde se rychle vypracoval mezi opory a po sedmi sezónách se zařadil mezi olomoucké legendy. V létě 2005 přestoupil do Bielefeldu, kde odehrál čtyři roky v Bundeslize a poté ještě přidal jeden ročník ve II. německé lize. V dresu Arminie odehrál 120 zápasů a vstřelil 8 gólů a v roce 2010 se vrátil do Olomouce. V létě 2012 po zisku Českého poháru s Olomoucí ukončil v 38 letech hráčskou kariéru s bilancí 322 prvoligových startů a 25 branek.

Po konci hráčské dráhy přesedlal do trenérského křesla. Stal se koučem „béčka“ Sigmy, která nastupovala v MSFL. V červnu 2014 odešel do druholigové Opavy, kde zastával post asistenta trenéra. V létě 2015 přijal nabídku hlavního trenéra 1. SC Znojmo. Před startem ročníku 2017/18 byl představen jako kouč Baníku Ostrava, ovšem na horké židli vydržel jen do března letošního roku.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc