PRO INZERENTY

Kdo opraví střechu zimáku? Zájemci nejsou.

24/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Nad budoucností Horáckého zimního stadionu v Jihlavě dál visí velký otazník. O rekonstrukci střechy zimního stadionu totiž nemají stavební firmy zájem. Do výběrového řízení na opravu střechy, které se uskutečnilo minulý týden, nepřišla žádná nabídka. Město jako vlastníka přitom tlačí čas. Letošními nejnutnějšími opravami pouze posunula provozuschopnost stadionu do roku 2020.

„Jak bude město postupovat dál zatím nelze s určitostí sdělit,“ konstatovala mluvčí Jihlavy Aneta Hrdličková. Město letos investovalo do nejnutnějších oprav stadionu přes čtyři miliony korun. Největší část spolkla oprava elektroinstalačních obvodů strojovny chlazení, opravy hlavních osvětlení haly, kabiny mladšího dorostu a celková oprava plynové kotelny nebo výměna podlahových krytin v hale a přístupové chodbě. Nově se také na zimním stadionu vyčlenilo místo pro diváky na invalidním vozíku, a to na tribuně C.
„Proběhla také oprava sociálních zařízení v kabině A týmu, oprava svárů ocelové konstrukce střechy nebo regulátoru plynu a rozvodu plynovodu. Na některých místech byly opraveny části topení,“ uvedl náměstek primátora Radek Popelka.
Město má k dispozici také finální statický posudek ocelové konstrukce střechy. Podle něj může být stadion v provozu ještě na sezonu 2019/2020. Do té doby chce město podle Popelky stihnout výměnu celé střechy.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc