PRO INZERENTY

Koaliční smlouva v Jihlavě je na spadnutí. Do pátku bude podepsána

23/10/2018

Jaroslav Šnajdr

V Jihlavě se schyluje k velkému zemětřesení ve vedení města. V jeho čele totiž pravděpodobně usedne historicky první primátorka Jihlavy - Karolína Koubová. Do tohoto pátku má vzniklá čtyřkoalice podepsat koaliční smlouvu.

Minulý pátek večer podepsala Karolína Koubová, lídryně Fóra Jihlava společně s Petrem Laštovičkou (ODS), Vítem Zemanem (ŽiJ) a Jaromírem Kalinou (KDU-ČSL), memorandum o spolupráci, deklarující vůli uzavřít do 26.10. koaliční smlouvu na následující volební období. K podpisu došlo v jihlavském pirátském centru, kde čtyřkoalice pravděpodobně podepíše i novou koaliční smlouvu.

Pokud se do pátku podaří v krajském městě ustavit novou koalici, tak bude většina složená z 20 zastupitelů. Z nich pouze dva – lidovec Kalina a občanský demokrat Laštovička byli v předchozí dosluhujíci koalici. Dalších 13 lidí bude úplnými nováčky v zastupitelstvu. „Lze si představit větší změnu?“ reagují zástupci Fóra Jihlava na kritiku na jejich facebookovém profilu ohledně účasti lidovců v budoucí koalici.

V ní se, podobně jako před čtyřmi lety, neobjeví ANO 2011, přesto že vyhrála volby.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc