PRO INZERENTY

Komplikace v nemocnici končí. Pavilon interny je po 2,5 letech opraven.

04/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Po více než dvou letech skončily opravy oddělení interního pavilonu jihlavské nemocnice za více než 370 milionů korun. Stavební práce se nyní přesouvají do suterénu, kde jsou provozní části pavilonu. Všechna lůžková oddělení už ale budou na svém místě a otevře se také průchod přízemím, který byl půl roku uzavřen a komplikoval cestu mezi Domem zdraví a rentgeny a zbytkem nemocnice.

Nyní je v interním pavilonu opravených všech šest lůžkových pater. V nových podmínkách jsou zdravotníci i pacienti kardiologického, neurologického, urologického, onkologického, kožního, chirurgického a interního oddělení. Opravy interního pavilonu začaly na jaře 2016: „Rád bych poděkoval našim zaměstnancům i pacientům za trpělivost. Tato oprava byla jednou z nejnáročnějších v historii naší nemocnice,“ uvedl ředitel nemocnice Lukáš Velev.

Po půl roce se s otevřením posledního lůžkového patra znovu zpřístupnil i průchod mezi domem zdraví a rentgeny a zbytkem nemocnice, který byl kvůli opravám přízemí interního pavilonu uzavřen.

V těchto chvílích probíhají stavební práce na hlavním vchodu do nemocnice a opravy čekají příští rok budovu stravovacího provozu.

Interní pavilon pochází z přelomu 70. -80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel zásadnější rekonstrukcí. Opravy probíhaly od nejvrchnějších podlaží směrem dolů. Sumu přes 372 milionů korun, kterou si rekonstrukce vyžádala, zaplatí Kraj Vysočina. Opravy skončí na jaře příštího roku.

Zajímavosti z rekonstrukce interního pavilonu:

Celková plocha omítek v interním pavilonu je 65 000 m2, což je téměř dvojnásobná plocha Masarykova náměstí v Jihlavě. V pavilonu je 1 570 kusů dřevěných dveří a 151 kuchyňských linek. Při stavbě bylo použito 45 kilometrů silnoproudých kabelů. Plocha podlah jednoho podlaží je 2 300 m2.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc