PRO INZERENTY

Kvůli uzavřenému přejezdu ve Starých horách se řidiči zdrží i desítky minut

12/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Až desetiminutová zpoždění může řidič nebo cestující MHD v Jihlavě nabrat při objíždění opravovaného úseku silnice přes železniční přejezd ve Starých horách v Jihlavě. Komplikace v dopravě potrvají až do pondělního večera.

Už od pátečního rána, kdy před sedmou hodinou začala uzavírka platit, se začaly tvořit na objízdných trasách dlouhé kolony. Jen od napojení z přivaděče na ulici Romana Havelky a průjezdem na třídu Legionářů, což jsou necelé dva kilometry, jsem strávil asi dvacet minut,“ konstatoval jeden z řidičů v koloně ve směru do centra Michal Šimek ze Žďáru nad Sázavou.
Kolony se tvořily také na všech dalších úsecích objízdné trasy – ulici S. K. Neumanna, Jiráskově, Havlíčkově či Pražské během celého pátku až do večerních hodin.

Plánovaná uzavírka se dotkla také městské hromadné dopravy, a to autobusové linky číslo 8. „Linka bude vedena ve směru od centra Jihlavy na konečnou MOTORPAL po Jiráskově ulici, přes ulici Fritzovu, Havlíčkovu, Pražskou a Romana Havelky až na Humpoleckou. Stejnou objížďku budou využívat i autobusy veřejné linkové dopravy,“ uvedla Aneta Hrdličková z jihlavského magistrátu.

Železniční přejezd na Starých Horách by měl být opět průjezdný v pondělí 15. října ve 20 hodin.

Více k uzavírce najdete na webu města Jihlavy www.jihlava.cz ve složce doprava.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc