PRO INZERENTY

Legendy Dukly vyzvou kanadský tým, kde začínal Gretzky

09/03/2019

Jaroslav Šnajdr

V přátelském utkání na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se v pondělí od 17:30 hodin střetnou veteráni Dukly Jihlava s týmem veteránů GreyHounds z kanadské provincie Ontario. Hokejovou výstroj po delší době oblékne legendární jihlavský útočník a nově i člen síně slávy českého hokeje Olda Válek!

 

V týmu Dukly Jihlava se představí vedle hokejových legend let minulých i zástupci Kraje Vysočina, Statutárního města Jihlavy či Spolku fanoušků Dukly Jihlava. Kanadský tým pak podle dostupných informací budou tvořit bývalí hokejisté týmu Soo GreyHounds, který v současnosti hraje juniorskou OHL (Ontario Hockey League) a nejslavnější hokejové soutěži světa – kanadsko-americké NHL – dal taková jména jako Tony Esposito, Wayne Gretzky, Paul Coffey či Ron Francis, z českých hráčů jím prošli kupříkladu Petr Tatíček, Josef Vašíček či Jiří Tlustý. Také kanadští hráči musí být v tomto přátelském utkání starší padesáti let.

 

Mimochodem Wayne Gretzky své legendární #99 získal právě v GreyHounds. Šestnáctiletý Gretzky prý po juniorském draftu v roce 1977 vyjádřil přání mít na dresu #9, to však bylo obsazené, tak dostal #14. Trenér Muzz MacPherson mu pak po několika zápasech řekl, že lepší než jedna devítka budou dvě devítky – a tak se zrodilo legendární #99.

 

V dresu Dukly Jihlava vyjedou na led například obránci Jaroslav Benák, Karel Horáček, Bedřich Ščerban nebo Roman Kaňkovský. V útoku nastoupí Olda Válek, Jiří Poukar či Jiří Cihlář, branku bude hájit Pavel Maláč. Tým bude doplněn o sportovně zdatné zástupce kraje, města a Spolku fanoušků. Trenérem domácího výběru bude Stanislav Neveselý s asistenty Radoslavem Svobodou a Milanem Chalupou.

Hrát se bude 3×15 minut čistého času a v utkání platí pravidla veteránského hokeje: faul je „odměněn“ trestným střílením a nesmí se například střílet golfem.

Zápas s kanadským týmem na Horáckém zimním stadionu je další z řady aktivit tzv. sportovní turistiky, kdy už v minulých letech dorazil na jihlavský zimák opakovaně tým veteránů z finského Tampere (hráli například s Old boys týmy HAS Jihlava, Telč či Velké Meziříčí).

Zápas začíná v 17:30 hodin a vstup je zdarma.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc