PRO INZERENTY

Město rozšíří silnici pod hradbami o BUS pruh. Řidiče opět čekají komplikace.

29/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Město Jihlava bude od března pokračovat v rozšíření Hradební ulice. Ta loni začala vybudováním vyhrazeného BUS pruhu pro vozidla MHD na zrekonstruovaném Znojemském mostě až po křižovatku s ulicí Kosovská. Nyní na něj naváže prodloužení BUS pruhu až ke křižovatce se Znojemskou ulicí.

 

Jihlavu čekají po dobu asi půl roku, kdy bude stavba probíhat, dopravní omezení.  Odbočovací pruh směrem doprava k náměstí bude v rámci stavebních prací zabrán. „Součástí je i oprava schodů a opěrné zídky z Hradební na Brněnskou ulici,“ upozornil náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS).

Součástí vyhrazeného jízdního pruhu pro vozidla MHD budou i terénní úpravy okolí.  Město nechá opravit opěrnou zídku, chodník a schodiště vedoucí k Domu dětí a mládeže, úprava čeká také veřejné osvětlení a semafory. Počítá se rovněž s přeložkou trolejového vedení. Cílem je zajištění rychlejšího a plynulého průjezdu vozidel MHD těmito frekventovanými křižovatkami.

Na stavbě za víc jak 14 milionů korun se bude asi dvěma miliony podílet také Kraj Vysočina, protože je vlastníkem silnice, kde rozšíření vznikne. Zaplatí nový povrch vozovky.

Ve stejnou dobu se na Jihlavsku rozběhne další velká investiční akce – obchvat Velkého Beranova. Stavba, která bude trvat dva roky, počítá s dopravním omezením až příští rok, kdy má být obchvat napojen na stávající silniční síť.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc