PRO INZERENTY

Napadl ženu a pak se vydával za náhodného kolemjdoucího

18/02/2019

Jaroslav Šnajdr

Policisté v Jihlavě v pátek pomáhali napadené, vážně zraněné ženě, na kterou je upozornil "náhodný kolemjdoucí. Z něj se ale nakonec vyklubal samotný násilník.

Policisté v Jihlavě v pátek pomáhali napadené, vážně zraněné ženě, na kterou je upozornil „náhodný kolemjdoucí. Z něj se ale nakonec vyklubal samotný násilník.

V pátek kolem půl osmé večer zazvonil na policii telefon. Anonym na lince oznamoval, že za domem kultury na ulici Tolstého byla napadena a zraněna žena neznámým pachatelem. Zdravotníci zraněnou ženu převezli do nemocnice. Na místo události byly okamžitě po oznámení vyslány dostupné policejní hlídky, včetně policejních kynologů. Policisté nakonec vypátrali neznámého útočníka a podařilo se jim ho zadržet. Kriminalisté zjistili, že muž a žena společně popíjeli alkohol. Poté muž začal ženu obtěžovat a začal jí vyhrožovat. Nakonec ženu shodil ze schodů a poté jí v obličeji a na krku zranil rozbitou lahví od vína.

Útočník poté sám zavolal na linku 155 a oznámil, že je pouze náhodný kolemjdoucí a že ženu přepadl neznámý muž. Kriminalistům se ale podařilo prokázat, že tento  čtyřiadvacetiletý muž byl sám pachatelem. Za těžké ublížení na zdraví a vydírání mu v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc