PRO INZERENTY

Nové autobusy jihlavské MHD jsou poruchové, stěžují si cestující

13/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Teprve od začátku září jezdí po Jihlavě nové moderní autobusy značky Iveco a už jejich provoz provází problémy. Kvůli chybám v softwaru nesprávně fungovaly už pár dní od zahájení provozu informační panely na vozech i uvnitř.

Na některých trasách se podle cestujících spoje zpožďují až o desítky minut a ve vozech zatím nefunguje ani wifi připojení k internetu. Magistrát totiž zatím nevybral dodavatele mobilních služeb.

Problémy s novými autobusy, kterých Dopravní podnik města Jihlavy pořídil devět, připustil ředitel podniku Josef Vilím.  „Autobusy jsou stále ve zkušebním provozu. Elektronika celého systému odbavení cestujících, sledování polohy GPS a všechny další elektronické systémy, které v nich jsou, se musí vyladit. Ty autobusy mají úplně jiný software. Takže teď se vychytávají všechny věci,“ zdůvodnil problémy Vilím.

Na nasazení autobusů do provozu se spěchalo kvůli mnohamilionové dotaci. Autobusy podle stanovených podmínek musely k 1. září vyjet. Dotace tvořila 85 procent z částky zhruba 62 milionů korun bez DPH, za které byly pořízeny. Problémy s autobusy by měly být odstraněny do konce září.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc