PRO INZERENTY

„Odhlučnění“ ulic v Jihlavě. Místo kočičích hlav asfalt

05/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Z některých ulic v Jihlavě mizí kvůli hlučnosti dlažební kostky a nahrazuje je asfaltový povrch. Děje se tak na popud místních občanů, kterým se město snaží postupně vycházet vstříc.

Stížnosti na hlučnou komunikaci obyvatel bytového komplexu U dubu byly prvním impulsem pro město opravit ulici Dr. Procházky v úseku mezi křižovatkami s ulicí Vrchlického a Leoše Janáčka. Práce za necelých tři a půl milionu korun, které měly trvat od poloviny září do konce roku, město dokončilo s předstihem, už v polovině listopadu.
„Krajské ředitelství Policie ČR vyšlo městu vstříc tím, že vyklidilo část svého parkoviště pro zajištění příjezdu do podzemních garáží bytového komplexu po celou dobu stavby,“ neopomněl zmínit Ivan Trojan z odboru dopravy magistrátu města.
Na ulici Dr. Procházky nahradil žulové kostky asfaltový koberec a pěšinu v trávě nový úsek chodníku s veřejným osvětlením. Město zajistilo odvodnění komunikace, obnovení chodníků s prvky pro nevidomé, došlo také ke zrušení přechodu pro chodce, který nahradilo takzvané místo pro přecházení.
Jak Jihlavský express zjistil, výměna kostek za asfalt je dále plánována v ulici Pod Příkopem, ta je v současné době ve stavu projektování, a dále pak ulice Telečská (navazující část na úsek opravený krajem) a Seifertova (vydlážděná část následující po odbočení trolejbusů).

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc