PRO INZERENTY

Policie rozkryla drogový gang. Prodával pervitin v Jihlavě a Praze

28/02/2019

Jaroslav Šnajdr

Jihlavští kriminalisté tento týden odhalili zločinecký gang, který obchodoval s tvrdými drogami. Kriminalisté během zásahu zajistili drogy, peníze a také zbraň. Obvinili čtyři muže, z nichž jeden skončil ve vazbě.

Čtyři muži byli zadrženi v Praze a zákrok probíhal ve spolupráci s pražskou zásahovou jednotkou, tři z podezřelých jeli v tu dobu ve Škodě Fabia, čtvrtý byl v bytě. Zbývající tři podezřelí muži skončili s pouty na rukou při zákroku na různých místech v Jihlavě, a to v místech kde aktuálně pobývali nebo na ulici. Všech sedm zadržených mužů skončilo v policejních celách v Jihlavě.

„Provedli jsme domovní prohlídku v bytě v Praze, kde jeden ze zadržených mužů bydlí a prohlídku vozidla,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že kriminalisté zajistili drogy, peníze a také nefunkční repliku pistole. Zajištěné drogy zaslali k expertíze.

 

U tří zadržených mužů kriminalisté nezjistili, že by se na trestné činnosti přímo podíleli, a proto je propustili na svobodu. Čtveřice obviněných je ve věku 23, 28, 41 a 42 let. „Jednačtyřicetiletý muž z Prahy byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Radomír Němec. Zbývající tři muži, kteří v Jihlavě buď pracují, nebo bydlí, byli obviněni ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Všichni čtyři obvinění již byli v minulosti soudně trestáni. Jednačtyřicetiletý muž byl v minulosti odsouzen již několikrát a opakovaně si trest odpykal ve věznici převážně za drogové delikty. Naposledy byl propuštěn vloni v létě.

Muži byli obviněni z toho, že prodávali pervitin dalším osobám. Jednačtyřicetiletý muž prodával drogy nejprve v Jihlavě a po přestěhování v Praze, přičemž si od něho nakupovali pervitin i oba mladší obvinění muži. Třiadvacetiletý a osmadvacetiletý muž poté drogy dodávali dalším lidem v Jihlavě. Při cestě za nákupem drog do Prahy s nimi někdy jezdili i další zájemci. Osmadvacetiletý muž prodal v Jihlavě některým zájemcům i několik desítek gramů pervitinu.

Dvaačtyřicetiletý muž zprostředkovával osmadvacetiletému muži nákup pervitinu, pro který spolu jezdili do Moravskoslezského kraje, a za to od něho dostával drogy jako odměnu. Takto získaný pervitin směřoval do Jihlavy, kde ho muži distribuovali. Opatřili si takto celkem přes sto gramů pervitinu, který rozprodali, přičemž starší z nich zpravidla pomáhal zájemce shánět a mladší drogy prodával. Policisté muže v pondělí zadrželi přímo při činu.

Za spáchaný zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí jednačtyřicetiletému muži až deset let vězení. Zbývající tři obvinění muži mohou strávit za mřížemi až pět let.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc