PRO INZERENTY

Policisté zachránili život opilému muži, dostali ocenění

17/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Skleněnou plaketou Krajského ředitelství policie kraje Vysočina  ocenil v pátek 14. prosince dvojici policistů z obvodního oddělení Jihlava Milana Kebrleho a Radka Pytlíka policejní ředitel Miloš Trojánek. Policisté na konci listopadu zachránili před umrznutím život šedesátiletému muži.

 

 Ve čtvrtek 29. listopadu vykonávala dvoučlenná hlídka obvodního oddělení Jihlava běžnou službu. Po 23 hodině se hlídka vracela směrem od Brtnice do Jihlavy. Při průjezdu po ulici Brtnická si policisté všimli, že na chodníku u zastávky městské hromadné dopravy leží na zemi  člověk. Jednalo se o muže, který nekomunikoval a byl vzhledem k velmi chladnému počasí, kdy venkovní teploty byly několik stupňů pod nulou, silně podchlazený. Policisté mu okamžitě poskytli nezbytnou pomoc. Ze služebního vozidla přinesli přikrývku a přenesli ho na chráněné místo. Ve stabilizované poloze muže položili na přikrývku,  přivolali záchranáře a kontrolovali jeho životní funkce. Náhle ale muž začal upadat do bezvědomí a přestal dýchat. Policisté ihned zahájili jeho resuscitaci. Po chvíli se policistům podařilo muži pomoc a  začal opět dýchat. Poté už si ho převzali do péče přivolaní zdravotníci, kteří šedesátiletého muže odvezli do jihlavské nemocnice. Už při prvotním poskytování první pomoci bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Naměřili mu hodnotu 2,66 promile alkoholu.

„Venku byl v tu dobu  mráz a muž už byl velmi podchlazený a částečně  ztuhlý. Bylo to patrné také podle polohy jeho ruky. Navíc na ulici nikde nikdo nebyl, takže kdybychom právě nejeli kolem my a nevšimli si ho, tak by to asi tak dobře nedopadlo,“ popsal  situaci jeden z oceněných policistů.

Byli jste v pravou chvíli na pravém místě a hlavně jste nebyli lhostejní k tomu, co se děje kolem vás. Dokázali  jste se správně rozhodnout a především jste neváhali a skutečně pomohli,“ doplnil Miloš Trojánek.

Třicetiletý Milan Kebrle pracuje u policie tři roky a jeho kolega sedmadvacetiletý Radek Pytlík o rok déle. Oba slouží na obvodním oddělení Jihlava.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc