PRO INZERENTY

Polná zažila fotbalový svátek. Přijela Sparta a tisíce lidí.

03/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Polná na Jihlavsku zažila v úterý odpoledne nejen fotbalový svátek, ale doslova manévry. Nápor tří tisíc lidí, kteří se na utkání místního divizního celku Slavoj Polná a prvoligové Sparty přijeli podívat.

Polná na Jihlavsku zažila v úterý odpoledne nejen fotbalový svátek, ale doslova manévry. Nápor víc jak tří tisíc lidí, kteří se na historicky první utkání místního divizního celku Slavoj Polná a prvoligové Sparty v rámci přijeli podívat.

Na místní fotbalový stadion, kam chodí na utkání divize pár stovek lidí, museli pořadatelé narychlo sehnat dvě mobilní tribuny, které se montovaly ještě den před utkáním. Každá pojmula 600 lidí.

„Pak bylo potřeba instalovat zábrany před sektor, kde budou fanoušci Sparty,“ podotkl starosta Polné a zároveň jednatel fotbalového klubu Jindřich Skočdopole, jehož syn za místní celek chytá. Fanouškům hostů byl vyhrazen roh za brankou směrem k městu.

Městys musel také  najmout i externí pořadatelskou službu. Na zápas dohlížela rovněž policie, která se starala hlavně o řešení dopravní situace. Problémy nastaly hlavně s parkováním, protože parkovacích míst byl nedostatek.  Napilno měli také provozovatelé občerstvení, kteří navezli pětkrát více sudů piva než na obvyklé utkání, tedy 25 sudů.

Vlastní občerstvení pak připravovali pro hosty, kteří zabrali dvě kabiny. Sparťanský celek dostal speciální servis – nechyběla káva, nebo ovoce a teplé jídlo.

Zájem o lístky na utkání za 120 korun byl tak velký, že se jich prodalo skoro tisíc během jediného dopoledne a město v podstatě nemuselo řešit propagaci utkání.

Místní Slavoj sice nakonec favoritovi podlehl 1:4, ale dokázal vstřelit branku
a lidé si utkání pochvalovali. Celá akce se obešla bez vážnějších incidentů, které by musela řešit policie.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc