PRO INZERENTY

Poslední otevřené koupaliště? V Lukách nad Jihlavou se ještě stále koupe

21/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Zatímco všechna ostatní už provoz dávno ukončila, koupaliště v Lukách nad Jihlavou je i na konci září jako jediné na Jihlavsku stále otevřeno.

Ještě ve čtvrtek odpoledne bylo na koupališti díky stále letním teplotám odhadem kolem 40 návštěvníků.

„Vzhledem k tomu, že bohužel kvůli kůrovci tady pokáceli spoustu stromů, tak se sem zase opírá slunce už od rána a je tady tepleji. Ráno má bazén i 22 stupňů, někdy i 23,“ řekla  Emilie Patiová, která sedí v pokladně.

Na druhou polovinu září i podle samotných rekreantů až nečekaně vysoká hodnota. Vždyť většina přírodních nádrží teď už nemá víc než 18 stupňů. A projevilo se to i na vyšší návštěvnosti.

„Sem lidi chodí rádi. Zrelaxují se, odpočinou si. Chodí sem místní a jezdí sem hlavně Jihlaváci, tak je to tak půl na půl a hlavně se tady všem líbí. Za těch sedm dní, co máme otevřeno v tom září, je to skoro tři sta lidí,“ vypočítává pokladní.

To potvrzuje i místní obyvatelka a návštěvnice koupaliště Lenka Cingelová. „Chodíme sem s rodinou rádi a je fajn, že si člověk může ještě prodloužit sezónu,“ pochvaluje si návštěvnice.

Koupaliště v Lukách nad Jihlavou, které letos zahájilo díky abnormálně teplému počasí sezónu už 1. června, se uzavře patrně už o víkendu, kdy se má výrazněji ochladit.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc