PRO INZERENTY

Pouť v Jihlavě nakonec bude. Místo náměstí u Tesca

09/05/2019

Jaroslav Šnajdr

Přestože to tak už vypadalo, Jihlava nakonec ani letos nepřijde o svatojánskou pouť. Ta se ale přesune z Masarykova náměstí, kde ji nové vedení města už nechtělo, na část parkoviště před nákupní centrum Tesco na Brněnské ulici. Organizátoři pouti, rodina Hubených z Dobronína, odmítla alternativu nabídnutou na poslední chvíli městem uspořádat pouť v lesoparku Heulos a dohodla se na pronájmu se zástupci obchodního řetězce Tesco.

„Alternativní nabídku města jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli ji odmítnout. Na Heulosu nám nevyhovuje hlavně rozmístění atrakcí, které by musely být rozděleny každá zvlášť – část na trávě a část na ploše před pódiem. Navíc by se tam zřejmě nevešly všechny,“ sdělila exkluzivně redakci Jihlavský express za pořadatele poutě Anna Hubená.
Podle ní je navíc lokalita u Tesca, s nímž už pořadatelé podepsali nájemní smlouvu, finančně výhodnější, což se odrazí i v nižším vstupném na některé atrakce. „Díky nižšímu nájmu budeme schopni některé z atrakcí, jako například oblíbená autíčka, zlevnit o desetikorunu,“ upřesnila Hubená.
Ta věří, že pouť opět uspořádají ve stejném rozsahu jako na náměstí, což znamená, že se na pronajatou plochu části parkoviště vejde všech 18 atrakcí.
Pouť, která se v Jihlavě koná nepřetržitě od roku 2006, bude tentokrát delší. Uskuteční v obvyklém přelomovém termínu od 26. června a potrvá týden. Lunapark, tedy některé atrakce, ale budou v provozu až do 7. července. Ve čtvrtek 27.6. od 9:30 do 14 hodin budou atrakce přístupné zdarma zdravotně postiženým dětem, klientům dětských a azylových domovů.
„My jsme se pořadatelům poutě snažili vyjít vstříc. Tím, že si ale našli jiné pro ně vhodnější místo sami, se to alespoň pro letošní rok vyřešilo,“ reagoval za magistrát vedoucí odboru školství a kultury Tomáš Koukal.
Město ale podle něj bude dál řešit, kam a v jaké podobě pouťové či cirkusové atrakce v Jihlavě do budoucna umístit.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc