PRO INZERENTY

Primátorka popřála bývalé sousedce ke 104. narozeninám

29/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Jihlavská primátorka Karolína Koubová dnes popřála ke 104. narozeninám nejstarší obyvatelce města, paní Heleně Kyralové. Narodila se 20. listopadu 1914.

Paní Kyralová je první jubilantkou, kterou navštívil zástupce nového vedení města. Primátorka Karolína Koubová předala oslavenkyni kytici, dárkový koš a pamětní listinu a popřála jí hlavně pevné zdraví.

Pro primátorku Jihlavy nebyl navštívený bytový dům neznámým místem, jako dospívající v něm totiž vyrůstala. A to dokonce na stejném patře, hned naproti bytu Kyralových, a s celou rodinou se dobře zná. Došlo tedy i na dotazy, které obvykle při podobných setkáních nepadají – jako například, jak se daří ostatním třem sestrám primátorky.

„Jsem ráda, že jako prvnímu jubilantovi jsem mohla popřát právě paní Kyralové, její kondice v tomto věku je obdivuhodná a já přeji jí i celé rodině zdraví a spokojenost. Bylo mi potěšením, že jsem se s nimi setkala zrovna při této milé příležitosti,“ dodala primátorka.

 

Narozeninový dort pro nejstarší obyvatelku Jihlavy.

 

Paní Kyralová zažila jako nemluvně začátek první světové války, jako malá holčička vznik republiky a jako pětadvacetiletá žena nacistickou okupaci. Viděla též na vlastní oči prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka i jeho nástupce Edvarda Beneše.

Narodila se v Hradci Králové, tatínek zde působil jako ředitel školy a maminka se starala o domácnost. Po vdavkách přesídlila na chalupu v Orlických horách, kde strávila většinu svého života. Od důchodového věku se na zimu uchylovala k rodině do Jihlavy, ale od jara do podzimu žila až do svých 97 let zpátky na své chalupě. Nyní již sedmým rokem rozšířila řady jihlavských obyvatel.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc