PRO INZERENTY

První dítě roku 2019 na Vysočině je Adam ze Žďárska. V Jihlavě Jiřík

02/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes v novoměstské nemocnici navštívil prvorozeného občánka Kraje Vysočina roku 2019. Krátce před sedmou hodinou ranní se tam na Nový rok narodil Adámek Vranek z Bobrové.

Domů za pětiletým bráškou Sebastiánem si ho maminka Jarmila a tatínek Jaroslav odvezou už tento pátek. Od Kraje Vysočina dostal malý Adámek dárek v podobě šeku a zlatého šperku se znamením zvěrokruhu.
Adámek z Bobrové, první občánek Kraje Vysočina roku 2019, na svět trochu spěchal, přírůstek do rodiny čekali rodiče až 9. ledna. „Porodnici v Nemocnici v Novém Městě na Moravě jsem si vybrala bez rozmýšlení, s péčí lékařů i sestřiček jsem zde byla velice spokojená už před porodem, byla jsem rozhodnutá zde porodit,“ chválí si maminka Jarmila služby nemocnice. Kromě dospělých členů rodiny se na malého Adámka těší bratr Sebastián, který už chystá hračky a pohádkové knížky, navíc slíbil, že bude pomáhat s hlídáním.

Druhým miminkem na Vysočině v pořadí byla Stela, která přišla na svět v devět dopoledne v Havlíčkově Brodě. V místní nemocnici se loni narodilo nejvíc dětí ze všech pěti v kraji –  1480.

Těsně po poledni se narodilo první dítě i v Pelhřimově a o hodinu později i v Třebíči. Nejdéle na sebe nechalo čekat miminko v Jihlavě, kde se první dítě narodilo až 3. ledna. Chlapec narozený ve 4.15 ráno, dostal jméno Jiří.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc