PRO INZERENTY

Radary z dálnice se přesunou na pět problémových míst po Jihlavě

04/10/2018

Jaroslav Šnajdr

Radary na měření rychlosti, které město Jihlava do poloviny července využívalo na opravovaném úseku D1 u Jihlavy, se po jeho opravě přesunou na nejproblémovější úseky ve městě. Ty město vytipovalo ve spolupráci s policií.

Policie České republiky městu doporučila pět lokalit a rada města se rozhodla doporučení respektovat. Policie ČR městu doporučila radar použít například na Sokolovské ulici nebo přivaděči

„Kamery se mohou objevit na úseku komunikace ze Smrčné do Zborné, v Jihlavském tunelu na obchvatu města, na dálničním přivaděči, na komunikaci v Henčově nebo na Sokolovské ulici,“ sdělil náměstek primátora Radek Popelka.

„Například na Sokolovské ulici došlo za posledních pět let k 17 dopravním nehodám, v okolí tělocvičny TJ Sokol Bedřichov se navíc pohybují děti,“ doplnil náměstek primátora Jaromír Kalina.

Magistrát za pořízení systému zaplatil kolem 1,6 milionů korun a přijal na zpracování agendy přestupků čtyři nové zaměstnace. Na pokutách, které úředníci ještě stále zpracovávají, ale vybral několikanásobek vynaložených investic.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc