PRO INZERENTY

Řidička hazardovala na dálnici. Jela víc jak dvousetkilometrovou rychlostí

30/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Rychlostí 202 kilometrů za hodinu se řítila po dálnici D1 na Prahu šestačtyřicetiletá řidička luxusního mercedesu. Poté co se prohnala kolem policejní hlídky, ji policisté zastavili až o 10 kilometrů dál. Hrozí jí vysoká pokuta.

Mercedes Benz C200 se prohnal kolem policejního superbu v neděli na 147 kilometru. Policisté hazardující řidičku, která navíc v autě vezla nezletilého spolujezdce, zastavili na 137 kilometru a provedli u ní dechovou kontrolu s negativním výsledkem.

Jelikož se jednalo o překročení nejvyšší dovolené rychlosti mimo obec o 50 km/h a více, nebylo možné tento přestupek vyřešit na místě. Přestupek policisté zadokumentovali a s řidičkou na místě sepsali oznámení přestupku, který předali příslušnému správnímu orgánu.

„Tak vysoká rychlost na dálnici D1 a navíc v zimním období, kdy jsou zhoršení klimatické podmínky, je ze strany řidičů velkým hazardem,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Při vysoké rychlosti vozidla je vždy velice obtížné dokázat adekvátně zareagovat na vzniklé nenadálé situace, kdy se mohou zejména v zimě velice rychle změnit klimatické podmínky, může se zhoršit sjízdnost dálnice, případně se může nečekaně objevit překážka na dálnici v podobě porouchaného nebo pomalu jedoucího vozidla. „Při rychlosti překračující 200 kilometrů v hodině by byla jakékoliv adekvátní a účinná reakce na tyto nenadálé situace téměř nemožná,“ dodala mluvčí.

O absolutní „rekord“ v překročení povolené rychlosti ale nešlo. Policisté na dálnici naměřili před časem rychlost 209 km/hodině.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc