PRO INZERENTY

Sáblíková dostala nejvyšší ocenění Kraje Vysočina. Kamennou medaili převzala její maminka

09/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Rychlobruslařka a rodačka ze Žďáru nad Sázavou byla ve čtvrtek v Horáckém divadle v Jihlavě oceněna nejvyšším vyznamenáním Kraje Vysočina - kamennou medailí. Je určená nejvýznamnějším osobnostem, které se svou dlouhodobou prací zasadili o významný prospěch obyvatel kraje.

Ocenění z dílny havlíčkobrodského sochaře Radomíra Dvořáka převzala v zastoupení Martinina maminka Eva, která přetlumočila poděkování své dcery.

Ta si medaili osobně nemohla převzít, protože je momentálně v rámci přípravy na novou sezónu na soustředění v Japonsku.

Martina Sáblíková dosáhla už v mladém věku díky své píli a pracovitosti obrovských sportovních úspěchů a Vysočinu i Českou republiku proslavila na mnoha světových kolbištích.

„Martina Sáblíková je nejen špičková reprezentantka, ale také sympatická mladá žena, která může být vzorem ve sportu i v neokázalém přátelském chování ke svému okolí. Díky sympatické povaze má tisíce stálých fanoušků nejen v naší zemi, ale  i v cizině,“ zdůvodnil Kraj Vysočina udělení medaile.

Kraj Vysočina medaile uděluje od roku 2008 a oceněno jimi bylo 101 osobností. Sáblíkovou už kraj ocenil v roce 2009, kdy se stala držitelkou nejvyššího ocenění Kraje Vysočina v podobě skleněné medaile.

Kraj kromě kamenné medaile pro Sáblíkovou ve ocenil dalších deset osobností skleněnými a dřevěnými medailemi.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc