PRO INZERENTY

Sjezdovku v Lukách vyřadil výpadek proudu. Lyžaři šlapou do kopce pěšky

15/01/2019

JE admin

Větrné počasí zkomplikoval život lyžařům v Lukách nad Jihlavou. Tamní lanovku v pondělí vyřadil z provozu výpadek proudu. Závadu se zatím nepodařilo odstranit.

Silný vítr shodil strom na elektrické vedeni a společnost EON pracuje na odstranění výpadku. „Tady u vedlejší vesnice spadly stromy na vedení, takže jsme tím pádem ztratili proud a nejedeme,“ potvrdil pracovník ski areálu Daniel Horáček.

Výpadek proudu odnesl hlavně lyžařský kurz, který dorazil v úterý. Školáci tak do kopce šlapou pěšky. Většina z nich se  ale lyžovat teprve učí, a tak nemusí chodit daleko.  „U těch začátečníků nám je to vcelku jedno, protože dneska jsme měli naplánováno, že stejně budeme trénovat bez vleku, tam je to úplně bez problémů. A u těch pokročilých, tak tam aspoň trošku potrénují fyzičku. Samozřejmě bychom byli radši, kdyby to jezdilo, ale určitě se s tím dá pracovat, řekl ČRo Vysočina učitel Michal Kovář.

Ve středu by se sjezdovka v Lukách měla opět rozjet. Bude ale záležet na počasí. „Důležitější je pro nás bezpečnost zákazníků. Lanovka jezdí do rychlosti větru do patnácti metrů za sekundu, pak nám to tady začne hlásit výstrahu a je na rozhodnutí, jestli to necháme dál jet nebo ne,“ dodal Daniel Horáček.

Vítr zatím nijak neohrožuje provoz na sjezdovce Šacberk u Jihlavy. „Na sjezdovku sice napadalo nafoukané jehličí, to jsme ale odstranili a jezdí se zatím bez problémů dál,“ uvedla pracovnice skiareálu.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc