PRO INZERENTY

Ski areály ukončily sezónu. Jede jen Šacberk, i když už je provoz ztrátový

21/03/2019

Jaroslav Šnajdr

Skiareály na Vysočině ukončily letošní lyžařskou sezónu, ty poslední o uplynulém víkendu. S tradičně jedinou výjimkou, a tou je Šacberk u Jihlavy. Skiareál v sousedství krajského města zatím díky své poloze a kvalitnímu umělému zasněžování bude v provozu minimálně do konce tohoto týdne.

„Už jsou to asi poslední dny, ale díky počasí si to ještě užijou desítky lyžařů. V provozu budeme určitě do neděle a pak se uvidí. Bude záležet na počasí, ale hlavně na zájmu,“ řekl Jihlavskému expressu provozovatel areálu Pavel Havlíček. Na sjezdovce u Jihlavy leží stále 40 centimetrů sněhu a provoz je od 9 do 19 hodin.

Na sjezdovce se kromě lyžařských školek během dne pohybuje už jen několik lyžařů. „Jedeme ale stále, i když je návštěvnost už teď prodělečná, což je nám líto,“ říká Pavel Havlíček.

Sezóna dopadla celkově dobře

Celkově ale letošní sezónu hodnotí kladně. „Letošní sezona dopadla prakticky stejně jako loňská, což znamená, že nejsme v červených číslech. Po letech velice špatných byla dobrá. Zajímavé bylo, že končíme na podobných číslech jako loni ale přitom s úplně jiným průběhem sezóny. Jeli jsme prakticky od stejného dne jako loni někdy od začátku prosince, ale zatímco letos bylo více přírodního sněhu a pěkný leden únor, loni byl lepší prosinec a krásný březen. Ten byl letos tragický,“ dodal šéf sjezdovky na Šacberku.

Co chystá na příští sezónu zatím ale neprozradil. „Máme celý balík nápadů, ale co z něj vytáhneme, teď ještě nevíme. Určitě se ale budeme snažit opět o zvýšení standardu pro návštěvníky a vylepšení zasněžování,“ dodal Havlíček.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc