PRO INZERENTY

Stavba MHD zastávek na Hradební ulici omezí na dva měsíce dopravu

22/03/2019

Jaroslav Šnajdr

Avizované práce na vybudování dvou protilehlých zastávkových zálivů na Hradební ulici v Jihlavě začne v pondělí. Řidiči i chodci musí po dobu výstavby počítat s omezením dopravy po dobu měsíce na každé straně frekventované ulice.

„Na vybudování zastávky s krytým stáním na straně směrem od autobusového nádraží k City Parku má stavební firma měsíc, poté se na čtyři týdny stavaři přesunou na druhou stranu,“ informoval radní Kraje Vysočina pro dopravu Jan Hyliš.

Oba zastávkové zálivy budou mít délku 28 metrů a mohou obsloužit hned dva autobusy najednou. Součástí je také úprava chodníků.

V souvislosti se stavbou první zastávky „u zeleniny“ bude před křižovatkou „u zverimexu“ ve směru od autobusového nádraží  upraveno řazení jízdních pruhů na levý rovně a pravý pouze odbočení vpravo, za křižovatkou připojení od Žižkovy ulice do jediného průběžného pruhu, cca po 150 metrů za křižovatkou rozšíření zpět na dva jízdní pruhy.

Pro výstavbu zálivu „ubrány“ bude asi 300 metrů za křižovatkou u City parku směrem k autobusovému nádraží svedení dopravy do jednoho jízdního pruhu na délku  100 metrů a 50 metrů před křižovatkou „u zverimexu“ rozšíření zpět na dva jízdní pruhy.

Dopravní omezení budou po celou dobu stavby vždy jen v jednom směru jízdy. Po dokončení stavby upraví jihlavská radnice synchronizaci světelných signalizací na nedávno instalovaném semaforu křižovatky Hradební a Žižkova. „Po dokončení obou zálivů se na často kritizovaném semaforu spustí na pár týdnů zkušební režim, podle kterého zjistíme, jaká synchronizace bude pro zdejší provoz ta nejefektivnější se zachováním bezpečného průjezdu. Poté se upraví také podle synchronizace ostatních semaforů na křižovatce,“ dodal náměstek primátorky města pro oblast dopravy Petr Laštovička.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc