PRO INZERENTY

Stavba obchvatu Velkého Beranova začala

01/03/2019

Jaroslav Šnajdr

Řidiči využívající silnici II/602 z Jihlavy na Velké Meziříčí musí až do konce příštího roku počítat s dopravními komplikacemi. Dnes byly zahájeny stavební práce na výstavbě obchvatu Velkého Beranova a jeho místní části Nové Domky.

Zásadním problémem je dlouhodobě vysoká intenzita dopravy. Obec Velký Beranov a místní část Nové Domky tak dlouhodobě trpí negativními dopady průjezdu tranzitní osobní i nákladní automobilové dopravy. Podle posledního sčítání dopravy z roku 2016 projíždí v průtahu Novými Domky 12 tisíc vozidel denně. Přesun tranzitní dopravy na obchvat má tedy přispět především ke zvýšení kapacity, plynulosti a bezpečnosti dopravy na těchto významných krajských komunikacích.

V trase více než čtyřkilometrového obchvatu je navrženo celkem pět mostů a okružní křižovatka silnic II/602 a II/353.  V nejbližší době bude pro veškerý provoz uzavřena místní komunikace od křižovatky se silnicí II/602 do Henčova. Šířková úprava silnice II/602 a výstavba mostů v údolí Henčovského potoka si od dubna tohoto roku vyžádají omezení provozu na této komunikaci, od května zde bude doprava řízena kyvadlově světelnou signalizací. Drobné omezení čeká řidiče také na silnici II/353 nad Velkým Beranovem v prostoru budoucí okružní křižovatky, kde bude provoz veden po obousměrné provizorní komunikaci.

 

 

Po novém obchvatu se má začít jezdit od listopadu příštího roku, zcela dokončen bude do června 2021. Stát by měl 800 miliónů korun, kraj na něj požádal o dotaci 535 miliónů korun.

Obchvat je součástí postupné modernizace silničního tahu mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou po komunikacích II/602 a II/353, na kterých už vznikly obchvaty Bohdalova a Jamného.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc