PRO INZERENTY

Štědrý den v Jihlavě aktivně? Do zoo nebo na sváteční běh

23/12/2018

Jaroslav Šnajdr

Kdo chce strávit Vánoce v Jihlavě aktivně, má možnost i na Štědrý den. Až do 17 hodin bude otevřena jihlavská zoo a konat se budou také například dva sváteční běhy.

Zoo sice  mírně zkrátila otevírací dobu pokladen – od 9 do 14 hodin, ale pavilony včetně tropického budou otevřeny až do 17 hodin.

„V tento ten bude také již tradičně sníženo dětské vstupné na pouhou 1 korunu! Proto rodiče neváhejte, a máte-li s kým, pošlete své děti do zoo a usnadněte tak Ježíškovi vánoční nadílku,” zve návštěvníky ředitel zoo Jan Vašák. Z nových zvířat mohou už vidět i zcela nový přírůstek v pavilonu – samec aligátora čínského, který přicestoval do Jihlavy až z Japonska.

V pavilonu šelem pak mohou návštěvníci spatřit nejen novou samici velice vzácné kočky palawanské, která je jednou z nejmenších kočkovitých šelem světa. V polovině prosince, k samici této kočky jménem Jitka, přibyl i nový samec Bagira. Ten je narozený v únoru letošního roku v Tierparku Berlin. Jihlavská zoo ho získala i díky pomoci a spolupráci se Zoo Plzeň.

Kdo si chce ve Štědrý den zaběhat má v krajském městě hned dvě možnosti. Asi sedmikilometrový běh startuje v 10 hodin od jihlavského amfiteátru a přes cyklostezku u Vodního ráje, rybník Borovinku a restauraci U Lyžaře. Trasa skončí na horní stanici sjezdovky na Šacberku.

Další milovníci běhu zase přichystali šestikilometrovou trať, která začíná na jihlavském náměstí u Morového sloupu. Trasa měří šest kilometrů a není nutné se na ni registrovat.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc