PRO INZERENTY

Svatý Martin letos rozdá 30 tisíc zlaťáků

05/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Letošní svatomartinské oslavy si Jihlavané tradičně užijí v neděli 11. listopadu na Masarykově náměstí. Průvod vychází v 17 hodin od Brány Matky Boží a svatý Martin s početnou družinou rozdá návštěvníkům rekordních 30 tisíc čokoládových zlaťáků a 1800 ořechových a makových rohlíčků.

 

Součástí bude také tradiční svatomartinský jarmark, který Masarykovo náměstí provoní svařeným vínem, punčem a dalšími dobrotami už od 14 hodin.  „Nebude chybět ani ohňostroj, který zabarví nebe nad náměstím kolem 18. hodiny a poté si můžete poslechnout koncert Františka Nedvěda a skupiny Tie Break,“ přiblížila program akce Alena Zápotočná, referentka odboru školství, kultury a tělovýchovy jihlavského magistrátu.

Kulturní program bude pro návštěvníky připraven již před průvodem, kdy k poslechu zahraje například harmonikář Jiří Hilčer nebo jihlavská skupina Umí hovno a vystoupí také taneční skupina Hotch-Potch.

Oslavy svatého Martina se poté přesunou do Divadelního klubu Horáckého divadla, kde se uskuteční jazzový večer, vystoupí zde uskupení Krystyna Durys Quartet z Gdaňska, polská swingová a jazzová zpěvačka, inspirována především dílem královny jazzu Elly Fitzgerald.

 

Program svatomartinských oslav v Jihlavě 2018

Oslavy Svatého Martina chystají také další města na Vysočině. Například v Havlíčkově Brodě nebo Lukách nad Jihlavou budou v sobotu 10. listopadu spojené s lampionovým průvodem.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc