PRO INZERENTY

Svoz vánočních stromků začne zítra. Strom a výzdoba z centra zmizí po Třech králích

04/01/2019

Jaroslav Šnajdr

V pondělí 7. ledna, tedy den po Třech králích, pracovníci Služeb města Jihlavy odstrojí a odstraní vánoční strom z Masarykova náměstí. Poté začne výzdoba mizet i z ulic Benešova, Křížova, Matky Boží, Palackého a Komenského.

Už tuto sobotu ale bude probíhat první mimořádný svoz stromků. Druhý svoz je naplánovaný na příští sobotu 12. 1. Podle množství stromečků vyjede na svozovou trasu jedno až dvě popelářská auta. Město prosí občany, aby v uvedené termíny umístili odstrojené stromky ke kontejnerům na komunální či tříděný odpad.

Svezený bioodpad SMJ uloží na kompostárnu v areálu skládky Henčov. Zde bude naskládán na hromadu a v jarních měsících naštěpkován. Poté poslouží jako základ do nového kompostu.

Vánoční ozdoby na Masarykově náměstí  se odstrojí ze sloupů, které lemují jeho horní i spodní část. Od elektřiny se odpojí také ozdoby na veřejném osvětlení, které bude uvedeno do původního stavu.

„Vánoční ozdoby budou sundávat naši pracovníci ručně, pomocí vysokozdvižné plošiny. Výzdoba by se měla z ulic odstranit během první poloviny měsíce ledna.  Záleží však na klimatických podmínkách a na případných poruchách veřejného osvětlení, které se musí opravit přednostně,“ sdělil Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy.

Vánoční světelné LED řetězy, zůstanou na lípách kolem morového sloupu celoročně. Pro příští rok by však měly být opět doplněny a obměněny, jelikož je jejich svítivost zhruba na 50% výkonu. Řetězy tam mohou zůstat celoročně, protože jsou  skoro volně položené na větvích, takže nebrání v růstu vegetace a úvazky, na kterých řetězy visí, se minimálně  jednou ročně povolují.

Postupně se všechny ozdoby odvezou a uloží ve skladu v areálu Služeb města Jihlavy. V průběhu roku na nich bude provedena údržba a případné opravy, aby byly na Vánoce 2019 opět plně funkční.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc