PRO INZERENTY

Tragická středa. Na silnicích Vysočiny vyhasly čtyři životy

19/09/2018

Jaroslav Šnajdr

Středa 19. září se do policejních statistik na Vysočině zapíše černým písmem. Během jediného dne totiž při dopravních nehodách zahynuli čtyři lidé.

Krátce před jednou hodinou v noci se na 150,5 kilometru D1 ve směru na Prahu střetlo osobní auto s chodcem, který se zatím z neznámých důvodů pohyboval v levém jízdním pruhu. „Po střetu bylo tělo chodce odraženo do protisměrného jízdního pásu na Brno. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Krátce po sedmé hodině ráno se na 83. kilometru D1 u Koberovic poblíž Humpolce stala další nehoda, při které zemřel řidič osobního auta, které se střetlo s nákladním autem.

Krátce po poledni se u Víru na Žďársku, na silnici II/388, stala další tragická nehoda. „Řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel ve směru od Bystřice nad Pernštejnem. Z dosud nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím vozidlem Škod Fabia. Poté vozidlo Škoda Octavia narazilo pravým bokem do stromu. Ve vozidle Škoda Octavia utrpěl spolujezdec zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel,“ konstatovala  mluvčí policie.

Jen o hodinu později narazilo u Větrného Jeníkova osobní auto do stromu. Řidič osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl řízení a při průjezdu pravotočivou zatáčkou narazil čelně do stromu. Následky nehody jsou tragické, řidič na místě zemřel.

Policie žádá o pomoc svědky, kteří by mohli přispět k objasnění příčin nehod.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc