PRO INZERENTY

Trenér Svědík se s FC Vysočina rozloučil výhrou. Nový kouč má přijít v prosinci

11/11/2018

Jaroslav Šnajdr

Jihlavský kouč Martin Svědík se v pátek rozloučil s klubem FC Vysočina Jihlava. A bylo to loučení vítězné, protože si Jihlava doma poradila s Ústím nad Labem 4:1 a přezimuje díky tomu na druhé příčky ligové tabulky.

Čtyřiačtyřicetiletý kouč působil v Jihlavě od začátku letošního roku a nechal se zlákat zpět do nejvyšší soutěže od 1. FC Slovácko.

„Logicky jsem obrovsky šťastný, že jsme mé poslední utkání na lavičce FC Vysočina vítězně zvládli. Musím poděkovat nejen hráčům, ale vůbec všem lidem v klubu. Byl jsem v Jihlavě hodně spokojený, budu na něj rád vzpomínat a těší mne, že se loučím vítěznou tečkou. Trenérům se vždy nestává, že z klubu odchází za situace, že nebyli odejiti. Dnes jsme za mým jihlavským působením udělali krásnou tečku,“ řekl již bývalý jihlavský kouč.

A co budoucí trenér Slovácka popřál Vysočině do jarních odvet? „Aby klub ekonomicky fungoval na takové bázi, aby mohl usilovat o postup do nejvyšší soutěže. Vím, že je to strašně těžký úkol a že lidé v klubu pro to dělají úplné maximum a za své úsilí by si ligu zasloužili. Moc dobře vím, že sehnat výrazného sponzora do regionu, jaký je Jihlavsko, určitě není jednoduché. Pokud se takový partner nesežene a klub bude ekonomicky závislý jenom na prodeji hráčů, tak to nebude cesta, kterou by zde chtěli jít. Já věřím, že ve Vysočině jsou bojovníci v čele s panem Vaculíkem a že klub půjde správným směrem. Že všechno dobře dopadne,“ dodal Svědík.

V posledním podzimním duelu, kterým bude po reprezentační pauze jarní předehrávka v Pardubicích, tým povede asistent trenéra Michal Šmarda. Nový kouč bude oznámen nejspíše v průběhu prosince.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc