PRO INZERENTY

Tříkrálová sbírka v Jihlavě hlásí rekord. Vynesla bezmála dva miliony

31/01/2019

Jaroslav Šnajdr

Lidé na Jihlavsku, kde výnos z Tříkrálové sbírky většinou patří k nejnižším v kraji, byli letos ke koledníkům štědří. Sbírka totiž vynesla rekordní částku bezmála dva miliony, přesně 1 988 965 korun.

 

Pracovníci jihlavské charity dnes ve čtvrtek rozpečetili poslední pokladničky, do kterých mohli lidé nejen po celé Jihlavě, ale také na Dačicku, Slavonicku, Telčsku, v oblasti Studené, Třešťsku a všech dalších obcích, které se historicky řadí pod působnost Oblastní charity Jihlava, přispívat do Tříkrálové sbírky.

„Letos se do sbírky zapojilo přes 1200 dobrovolníků, kteří měli k dispozici 428 zapečetěných pokladniček a lidé nám darovali o 172 tisíc více než v předchozím roce,“ upřesňuje Roman Mezlík, koordinátor Dobrovolnického centra.

Z výtěžku Tříkrálové sbírky charita podpoří investiční projekt rekonstrukce budovy Žižkova 108, která bude sloužit jako Centrum sociálních služeb a azylový dům, která by měla být dokončena ještě letos. „Rádi bychom ale také velkou částku věnovali na aktivizační služby pro seniory v obcích, kde Oblastní charita Jihlava provozuje charitní pečovatelskou službu – jedná se zejména o nákup vybavení a terapeutického materiálu pro aktivizaci seniorů. Samozřejmě část peněz půjde i na provozní náklady služeb,“vysvětluje Hana Fexová, ředitelka Oblastní charity Jihlava.

Z daru zůstává 65 % Charitě, která koledování organizovala, 15 % využije na své projekty příslušná diecézní Charita, 10 % pomůže potřebným v zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a zákonných 5 % je režie sbírky.

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří se do Tříkrálové sbírky zapojili, ať už jako koledníci, koordinátoři, zpěváci a muzikanti, ale i těm, kteří umožnili koledníkům zazpívat u nich doma nebo v práci a rozhodli se tak přispět do celonárodní sbírky, bez vás všech by žádný rekord nepadl,“ zdůrazňuje Roman Mezlík.

Tříkrálová sbírka probíhá po celé republice v termínu od 1. do 14. ledna. Celkově vynesla 120 451 158 Kč.

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc