PRO INZERENTY

Tygří slečny oslavily první narozeniny. Brzy vyrazí do světa

28/03/2019

Jaroslav Šnajdr

Tygří slečny Suria a Maui ze ZOO Jihlava dnes oslavili 1. narozeniny a Jihlavský express byl u toho. Místo dortu si tygřice pochutnaly na kozlících z kozí farmy i spolu s mámou Cintou, a to poprvé ve venkovním výběhu.

Když se přesně před rokem mláďata jednoho z nejohroženějších druhů tygra sumaterského v ZOO Jihlava narodila, byla to velká sláva. Není divu. I když tento druh zoo chová už od roku 1992, tygři se 20 let nesměli množit.

Matka Cinta tygří koťata úspěšně zplodila se samcem Dandysem, který na „námluvy“ přijel z brněnské zoo. Od první chvíle si rozuměli a byla to láska na první pohled. Samec se po splnění úkolu vrátil zpět a z matky Cinty se stala vzorná máma, která dcery neopouštěla téměř ani na krok. Uplynul ale pouhý rok a všechno je jinak. Podle chovatelů se teď naopak snaží od kočičích „puberťaček“ držet pokud možno co nejdál. Ty si ale dál chtějí hrát a prát se s ní.

 

 

Moc času jim ale na společné rodinné dovádění už nezbývá. Ještě do konce letošního roku by totiž obě slečny měly z Jihlavy vyrazit do světa a obohatit chov v některé jiné zoologické zahradě. Ve které se zatím neví, jisté ale je, že patří mezi pouhých asi 350 tygrů sumaterských, kteří v zajetí na světě žijí. Zhruba stejný počet jich pak žije volně na ostrově Sumatra v Indonésii.

Takže pokud chcete tyto tygří slečny ještě v jihlavské zoo vidět, musíte si pospíšit.

 

Líbil se vám tento článek?
14000

doručovacích schránek

10

odběrných míst

25000

výtisků každý měsíc